Мауро Икарди игра во топ форма, постигна два гола против Олимпик Марсеј за неполни 30 минути игра, вкупно седум за Аргентинецот во дресот на ПСЖ сезонава во сите натпреварувања.

Икарди вечерва погоди во 10 и 26 минута, му донесе предност од 2-0 на ПСЖ, Мбапе надополни со уште еден гол за предност од 3-0 пред крајот на првиот дел…

Прашање е дали Интер згреши што не се договори со Икарди кој игра во голгетерска форма кај „светците“.