Супер дербито, Ливерпул – Сити, во Премиерилата донесе неколку спорни моменти, при 0-0 момент по кој можеше да биде досуден пенал за тимот од Манчестер.

На самиот почеток на средбата, Бернардо Силва се проби по десната страна, центрираше, топката го удри во рака Арнолд.

Главниот судија Мајкл Оливер оцени дека немаше услови за пенал…