Рускиот фудбалер Виталиј Лисков постигна спектакуларен гол во попладнево за својот Ахмат.

Лисков го совлада голманот на Ростов со моќен удар од точно 37,8 метри.

Тој му помогна на својот тим да слави во Ростов со 2:1 во руската Премиер лига.

Нема сомнение дека тој веќе е во поблиска конкуренција за голот на сезоната.