Баерн Минхен поведе со 1:0 во дербито со Борусија Дортмунд благодарение на лукавоста и маестралноста на Кимих во 43 минута.

Дефанзивниот плејмејкер на „Баварците“ додавањето од Коман пред крајот на првото полувреме го искористи најдобро што може, со завршен удар во стил на најголемите фудбалски мајсотри.