Поранешниот напаѓач на Ливерпул, Даниел Стариџ е цврсто решен да го добие назад неговото куче кое беше украдено од неговата куќа во Лос Анџелес.

Стариџ на неговиот Инстаграм профил објави дека е подготвен да даде 30 илјади фунти за оној кој ќе му го врати неговото куче. По кражбата Стариџ останал и без неколку торбици со гардероба.

 

View this post on Instagram

 

Somebody stole my dog. I’ll pay anything. I want him back.

A post shared by Daniel Sturridge – Dstudge (@danielsturridge) on

Стариџ кој во моментов е без клуб е на одмор  САД а наскоро се очекува да објави каде ќе ја продолжи кариерата.