Јувентус  и Манчестер Сити си разменија играчи, Данило е нов играч на „старата дама“ од каде во Англија се сели Жоао Кансело.

Јувентус во оваа трампа ќе заработи  28 милиони евра, дефанзивецот  Данило ќе игра за годишна плата во висина од  4 милиони по сезона, секако ќе има  и бонуси.

Лекарските прегледи на Данило се закажани за утре наутро во 8-30 часот по што следуваат формалностите за поптпишување на договор.