Фудбалерите на Штудгард денеска му гостуваат на Динамо Дрезден во натпревар од 29 коло од 2 Бундес лига во Германија.

Македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов е на клупата, но не се знае дали ќе добие шанса…