Верона поведе против Интер со мини-ремек делото на Дарко Лазовиќ во 2 минута во натпреварот од 31 коло од Серија А.

Антонио Конте не можеше да поверува како Лазовиќ лесно мина крај Шкринијар а потоа успеа да го совлада Хандановиќ на првата статива.