Фудбалеритеа на Интер направија уште еден чекор кон титулата во Серија А откако ја соладаа Верона со 1:0 во натпревар од 33 коло.

Единствениот гол на натпреварот го постигна матео Дармијан во 76 минута по додавањето од Хакими.

Јувентус се спаси од пораз на гостувањето кај Фиорентина. Домаќините поведоа со голот на Душан Влаховиќ од пенал во 29 минута.

Конечните 1:1 ги постави Алваро Мората со еврогол во 46 минута.

Standings provided by SofaScore LiveScore