Македонскиот младински репрезентативец и поранешен член на Македонија ЃП ја прифати понудата на АЕЛ Лимасол за нов договор.

Кипарскиот прволигаш потврди дека потпишал нов тригодишен договор со Давор Здравковски.

Здравковски е во АЕЛ Лимасол од 2017 година.