Јувентус води против Џенова во Торино со 1-0, со голот на Квадрадо од корнер во 9 минута.

Џенова сепак добро се држи и покрај шансите кои ги има Јувентус, барем 10 на број, но резултатот и натаму е само 1-0.

Горан Пандев влезе во игра во 58 минута, неколку минути подоцна имаше дуел на средината со Де Лихт, овој едноставно го разнесе, за среќа се добро се заврши за поранешниот капитен на македонскта репрезентација.