Во голем број со реквизити и добро расположение, навивачите на Црвена Звезда го „окупираа“ Берн пред денешниот дуел на Црвена Звезда и Јанг Бојс во плеј-офот за пласман во групната фаза од Лигата на шампионите.

Домаќинот е фаворит но екипата од Србија бодрена од својата публика има поинаква математика за денешното гостување во Швајцарија.