Заврши постот за поранешниот репрезентативец на Англија без постигнат гол.

Дени Велбек постигна прекрасен гол со ножички против Норвич за пресврт на Вотфорд и водство од 2:1 во натпреварот од 34 коло.

За поранешниот напаѓач на Јунајтед и на Арсенал ова беше прв гол по оној против Свонси на 24 септември 2019 година.