Шпанецот кој важеше за голема надеж, Хесе Родригез во секој клуб каде настапи имаше слаби резултати, но го паметат по девојките со кои се забавуваше, скандалозните раскинувања и инциденти во кои учествуваше.

Сега, се случи нешто повторно скандалозно и досега невидено, неговата девојка речиси го прегази со автомобил!

Родригез, се забавува со Аура Руиз, ѕвезда на реално шоу, тој ја изневерил со нејзината најдобра другарка и токму затоа тој го напуштил ПСЖ.

Медиумите од Шпанија тврдат дека имале нова расправија која завршила со инцидент, двајцата биле снимени за време на расправија по еден концерт. На социјалните мрежи се појави снимка на која се гледа моментот кога бившиот играч на Реал девојката го удира со автомобил.

Инаку Родригез е актуелен играч на Лас Палмас, а поранешен на Реал Мадрид, Спортинг Лисабн, Бетис …