Артуро Видал се бори за титулата во Калчото со својот Интер, но во Италија кога е неговото семејство во прашање главна тема е неговата девојка.

Атрактивната Сониа Исаза е поубавата половина на Чилеанецот, а на Инстаграм ја следат повеќе до 3 милиони луѓе, а за тоа имаат едноставна причина.

Девојката на Видал често објавува видеа од теретана во кои заводливо позира додека тренира, а навивачите на Интер и сите останати верно ја следат и ја лајкуваат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sonia Isaza (@niaisazaoficial)

Освен што објавува видеа, Сониа работи како фитнес инструкторка па поради тоа доста време минува во теретана. Неодамна имаше и раскинување со Видал, но брзо се смирија и сега повторно се заедно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sonia Isaza (@niaisazaoficial)