Манчестер Сити води со 1-0 по првиот дел против ПСЖ, имаат вкупна предност од 3-1 со сè оние 1-2 од Париз.

При 1-0 за Сити, Ди Марија имаше неверојатна шанса да израмни, но го промаши празниот гол на „граѓаните“, и самиот се чудеше како е можно да не ја искористи оваа  шанса.