Милан води по првиот дел против Јувентус со 1-0, кога се чинеше дека средбата по 45 минути игра ќе заврши без голови, Диаз погоди за „росонерите“.

Шчесни лошо ја исфрли топката, Диаз одлично се снајде, погоди на убав начин за предност по првиот дел, директна пресметка на Јувентус и Милан за четвртата позиција.