Јувентус го победи Милан со голот на Дибала во второто полувреме, со оваа победа „старата дама„ се врати на лидерската позиција на табелата во калчото.

Дибала погоди во 77 минута и му донсе три бода на својот тим. Со оваа победа Јувентус е повторно прв на табелата со бод предност во однос на Интер, Милан е во вториот дел на табелата, на 14 место со 13 бода.