На „Дербито на Италија“  актуелниот шампион Јувентус поведе во Милано со голот на Дибала по само 4. мунути игра.

Дибала искористи контра на Јувентус, шутираше низ нозете на Шкрињар и го совлада Хандановиќ за водство на „старата дама“.