Аргентинецот ќе остане во Торино откако одби да се пресели во Манчестер Јунајтед а навивачите на Јувентус во тоа препознаа лојалност, љубов и разбирање.

Дибала пристигна во Торино каде треба да ги мине лекарските прегледи кои се вообичаена пракса пред почетокот на новата сезона.

Останува непознато каков ќе биде односот на Дибала и Сари откако новиот тренер на Јувентус пред неколку дена му соопшти на напаѓачот дека не го планира во првиот тим.