Вулверхемптон ја прекина низата без победа во Премиер лигата откако попладнево без поголеми славеше во соочувањето со Норвич во 27 коло.

Диого Јота постигна два гола во 19 и во 30 минута и стигна до петта реализација оваа сезона во елитата на Англија.

Конечните 3:0 беа дело на Раул Хименез во 50 минута.

За последно пласираниот на табелата ова беше 17 овосезонски пораз додека за Вулвс 9 победа сезонава.