Франк Рибери денеска ќе го комплетира договорот со Фиорентина. Поранешниот репрезентативец пристигна во Фиренца каде го пречекаа голем број на фанови на „виолетовите“.

Крилниот напаѓач ќе заработува во 4 милиони евра по сезона а ќе стави потпис на двегодишен договор.