Фудбалерите на Барселона Лионел Меси и Луис Суарез никако не можат целосно да се релаксираат за време на семејниот одмор на Ибица.

Денеска двајцата фудбалери беа информирани дека полицијата мора детално да ги прегледа нивните автомобили откако добила дојава дека во нив се наоѓаат експлозивни направи.

Автомобилите се паркирани на аеродромот „Ел Прат“ во Барселона додека фудбалерите се на одмор. Полицијата преку телефонски повик била информирана за две бомби на аеродромот, токму во нивните возила. На крајот се покажало дека станува збор за лажна информација.

Falsa amenaza de bomba en los coches de Messi y Suárez en El Prat

❗🚨💣 Falsa amenaza sobre la presencia de artefactos explosivos en los coches de Messi y Suárez en el aparcamiento de la terminal de vuelos privados del aeropuerto de El Prat ha movilizado a los cuerpos de seguridad

Gepostet von Mundo Deportivo am Dienstag, 30. Juli 2019