Фудбалерите на Шефилд Јунајтед и покрај тоа што во следната сеозна ќе играат во Чемпионшип дивизијата, најдоа сила за вечерва да славата против Брајтон со 1:0 во 33 коло од Премиер лигата.

МекГолдриг ги постигна единствениот гол на мечот во 19 минута, за гостите поништен беше голот на Молдер во 56 минута по ВАР консултација поради офсајд.