Њујорк Никс го победи Далас со 106-103 во еден од најинтересните ноќешни натпревари во нба лигата.

Далас загуби но повторно блескаше Лука Дончиќ, младиот Словенец го запиша петтиот трипл-дабл со учинок 33 поени, 10 скокови и 11 асистенции со тоа стана вториот најмлад играч во легендарниот кошаркарски дом „Медисон Свен Гарден“ со 20 години и 259 дена кој успеал да запише ваков скор.