ПСЖ ја запиша првата овосезонска победа во Лига 1 откако во третото коло славеше против Мрц со 1:0.

Единствениот гол на мечот го постигна Дракслер во 93 минута. Фаворитот играше без исклучениот Диало кој во 65 минута заработи втор жолт картон.

Во следното коло ПСЖ ќе и гостува кај Ница.