УЕФА го одбра дриблингот на Меси за потег на вчерашните средби во Лигата на шампионите.

Генијалниот аргентински фудбалер со еден потег се ослободи од дури двајца фудбалери на Наполи.

Средбата заврши со израмнети 1:1.