Натпреварот меѓу Дуделанж и Карабах во 2 коло од групната фаза во Лига Европа беше прекинат во 32 минута при водство на гостите од 2:0.

Над теренот се појави дрон на кој беше закажено знамето на Ерменија како директна провокација за гостите Азербејџан.

По ова судијата го прекина натпреварот а играчите се повлекоа од теренот. Следуваше расчистување на ситуацијата и дуелот продолжи по 25 минутна пауза.