Менаџерите на градските ривали од Манчестер, Пеп Гвардиола и Оле Гунар Солскјер си подадоа спортски рака по завршувањето на дербито на „Етихад“ на кое гостинот славеше со 2:0, но дваесетина минути пред крајот на мечот работите беа многу поразлични.

Откако Рашфорд се повреди а Солскјер побара измена, Грунвуд чекаше да добие шанса неколку минути.

Четвртиот судија чекаше дозбола за замената да биде извршена по што следуваше реакција од Солскје на која се надоврза и Гвардиола…