Македонските футсал репрезентативци со ремито во Врање против Србија остануваа во игра за пласман на Европското првенство.

Иако Србија имаше многу повеќе и многу повеќе напаѓаше, нашите репрезентативци издржаа, пред се благодарание на голманот Петровски.

Погледнете ги погодоците на мечот во Врање и одбраните на нашиот голман: