Антоан Гризман постигна два  гола за Барселона во Примера сезонава, погоди против Бетис за пресврт  и водство на каталонците.

Бетис прв поведе на мечот со голот на  Фекир, следуваше одгоговор на Гризман со голови во 41 и 50 минута за резултатски пресврт.

Натпреварот е во тек, Барселона веќе води со 4-1.