Екипите на Ливерпул и Монтереј играат нерешено, 1-1 по првиот дел во полуфиналето на светското клупско првенство во Доха.

Кеита го доведе Ливерпул во водство во 12 минута, Монтереј израмни преку Фунес само две минути подоцна.