Даниел Аврамовски во 76 и 93 минута постигна два гола за Вардар и му донесе победа на својот тим на градското дерби.

Натпреварот не донесе некоја посебна убавина, но Аврамовски реализираше два пати за победа на Вардар кој останува единствен непоразен тим во домашното првенство на гости.