Џенова е на добар пат да обезбеди опстанок во Серија А откако во првото полувреме против Верона води со 3:0.

Горан Пандев беше асистент на вториот гол за домаќините во 25 минута, нашиот репрезентативец успешно го прогира Санабриа.

На вториот натпревар важен за Џенова,Лече и Парма по првиот дел играат 2:2.

Удинезе и Несторовски на гостувањето кај Сасуоло го одржуваат почениот 0:0, Болоња води против Торино со 1:0.