Воведниот натпревар од 9 коло во Серија А не донесе ниакакво поместување од прогнозите, Торино ја совлада Џенова со 3:2.

Со ова домаќинот ја прекина низата без Триумф додека Џенова во следното коло ќе ја брката новата шанса за втора овосезонска победа.

Горан Пандев влезе во игра во 79 минута на местото на Дестро, по ова следуваше само вториот гол на Џенова со кој беше поставен конечниот епилог.