Горан Пандев немаше среќа, ВАР собата му го поништи 101 гол во кариерата во Серија А, но важно неговиот тим победи против Специа со 2:0 во 33 коло.

Голот на Пандев во 28 минута беше поништен поради фаул, во 63 минута неговата замена, Скамака реализираше за 1:0 а Шморудов ги постави конечните 2:0.