Горан Пандев и Џенова имаат предност кај фаворизираната Болоња од 0-2, со погодоците на Сумаоро и Санабриа.

Сепак на овој меч тренерот Николо остана без македонскиот репрезентативец Горан Пандев кој се повреди и беше заменет од Пинамонти во 13.минута.

Се очекува во текот на денот да се види колку време ќе отсуствува Струмичанецот од фудбалските терени.