Фудбалерите на Џенова ќе почекаат за официјално да обезбедат опстанок во Серија А, откако денеска загубија од Сасуоло со 2:1 во 35 коло.

Поради фаул поништен беше голот на Зајц во 28 минута, откако претходно Сасуоло поведе прекиу Распадори.

Бернарди во 66 минута му донесе на гостинот предност од 2:0 а конечниот резултат го постави Запакоста во 85 минута.

Горан Пандев беше повлечен од игра во 68 минута.

Standings provided by SofaScore LiveScore