Сасуоло на паузата меѓу двете полувремиња во дуелот со Фиорентина замина со минимална предност од 1:0.

Голот го постгина Џереми Бога кој успеа во 24 минута да ги помине Миленковиќ, Пулгар, Пезела и Кастровили и да го совлада Драговски.

За Бога ова е втор овосезонски гол во Серија А.