„Бешикташ Парк“ е арената во Истанбул каде вечерва екипите на Ливерпул и Челси ќе го одиграат натпреварот во Супер Купот.

Стадионот има капацитет од 41.188 седишта и вреди 110 милиони евра, а како истиот се подготвуваше за вечерашниот фудбалски спектакл кој започнува во 21 часот, погледнете во видеото.