Иако има само 18 години Џуд Белингам, секојдневно покажува за каков талент станува збор.

Тој со своите игри стана англиски репрезентативец, а и редовен првотимец на Борусија Дортмунд.

Повторно ги воодушеви фановите на Борусија со голот кој успеа да го постигна денеска против Арминија Билефелд.

Погледнете каква мајсторија изведе Белингам: