Едноставно нема среќа, Еден Азар откако се опорави по три месеци пауза почна да игра за Реал Мадрид но само по 140 минути се повреди, ќе отсуствува нови 60 дена.

Азар на средбата со Леванте, повторно се здоби со повреда, во 67 минута го напишти натпреварот, има повреда на фибулата на десната нога, го очекуваат 60 дена пауза.

Леванте победи со 1-0, Барди одигра цел натпревар.