Клупската легенда на наполи, Диего Армандо Марадона доби уште една посебна чест на „Сан Паоло“ пред почетотокот на натпреварот со Ријека во Лига Европа.

Сите фудбалери меѓу кои беше е Елиф Елмас се појавија со популарната десетка на Марадона….