Реваншот  од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Италија ќе го даде вториот финалист во ова натпреварување откако вчеравечер Јувентус се избори за битка за трофеј.

Елиф Елмас е во почетниот тим на Наполи за денешниот реванш во „Сан Паоло“ против Интер во обидот да се одрани предност од 1:0 по првиот меч во Милано.

Ова е официјалното загревање пред почетокот на мечот: