Наполи ја декласираше Џенова со 6:0 во 2 коло од новата сезона во Серија А.

Елиф Елмас го постигна првиот овосезонски гол за водство на Наполи од 4:0.

Прецизни беа и Зиелински, Мертенс, Политано и Лозано два пати. Елмас влезе во игра во 69 минута, Пандев доби шанса во 55 минута.

Во следното коло Наполи ќе му гостува на Јувентус а Џенова е домаќин на Торино.