Удинезе и Наполи одиграа нерешено 1-1 , по еден гол за двете екипи во двете полувремиња.

Удинезе поведе со голот на Ласања во 32 минута и го реализираше првото полувреме во своја корист.

Наполи стигна до бод со голот на Зјелински во 69 минута за бод на тимот од Неапол.

Елмас и Несторовски не добија минутажа на овој натопревар.