Елиф Елмас беше стартер во составот на Наполи на гости кај Спал, тимот од Неапол освои само бод од планирните три на ова гостување.

Спал и Наполи одиграа 1-1, Милик ги доведе  гостите во водство во 9 минута, Јасмин Куртиќ израмни во 16 минута.

Елмас одигра 54 минути, беше заменет од Руиз по речиси десет минути игра во вториот дел.