Елиф Елмас го постигна дебитанскиот гол за Наполи против Сампдорија,прослави со многу емоции, но на мечот заработи и жолт картон кој значи суспензија за средбата со Лече викендов во калчото.

Македонскиот репрезентативец поради „собраните“ жолти картони нема да настапи против Лече и ќе нема континуитет на настапи.