Македонскиот репрезентативец објави на Инстраграм видео со кое го најави трансферот во Наполи. Елмас за последне пат го напушти тренинг центарот на Фенербахче и во текот на следните денови треба да се појави во Рим каде ќе ги мине лекарските прегледи по што ќе го комплетира трансферот во Наполи.