Елиф Елмас продолжува да воодушевува со своите фудбалски трикови. Фудбалерот на Наполи пред само неколку дена на еден од тренинзите на овој клуб направи неверојатен потег, а на денешниот тренинг на македонската фудбалска репрезентација реши да го зголеми влогот со уште потежок удар.

Младиот талент повторно воодушеви со својата магија, а сличен ваков потег имаше Златан Ибрахимовиќ на еден тренинг на Лос Анџелес Галакси.

 

@elifelmas24 ⚡️ 🌪 ⚡️

Gepostet von Фудбалска Репрезентација на Македонија am Mittwoch, 9. Oktober 2019